Zajęcia puzelków

W naszej placówce kształcimy przyszłych artystów! Prowadzimy zajęcia plastyczne, dzięki którym dzieciaki poznają barwy, kształty, tekstury i materiały, a przy okazji rozwijają motorykę. Dzięki nam Wasze pociechy rozwiną swoją wyobraźnię i kreatywność i będą czerpały radość z tworzenia. U nas dzieci mogą wyrazić siebie bez ograniczeń.

 

Zajęcia gordonowskie

Muzyka łagodzi obyczaje, dlatego warto od najmłodszych lat otaczać się nią i wyrabiać na nią wrażliwość. W związku z tym prowadzimy zajęcia gordonowskie, których celem jest stymulacja rozwoju muzycznego dziecka przy pomocy śpiewu. Zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą E.E. Gordona rozwijają zdolności muzyczne – dzieci poprzez zabawę uczą się melodii i rytmu.

 

Zajęcia językowe

Dzieci przyswajają nowe informacje w błyskawicznym tempie, dlatego w naszym Klubie Malucha organizujemy zajęcia językowe, aby już od najmłodszych lat ułatwiać im naukę języków obcych. Bawiąc uczymy – codzienne zabawy z językiem angielskim prowadzone przez doświadczonych lektorów sprawiają, że obce słówka szybko zapadają w pamięć.

 

Zajęcia sportowe

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego oferujemy zajęcia sportowe, takie jak ruch kreatywny. Dzięki nam Wasze dziecko będzie rozwijało swoją sprawność ruchową, a przy okazji rozwinie pewność siebie, koordynację i wytrzymałość.

 

Zajęcia ruchowe

Rozwój fizyczny dziecka to proces wieloetapowy. Każdy maluch przyswaja nowe umiejętności ruchowe adekwatnie do swojego wieku ale i w swoim tempie. Poznawanie świata i przetwarzanie odbieranych z zewnątrz bodźców odbywa się w dużym stopniu poprzez ciało. Odpowiednia segregacja docierających do mózgu bodźców ma wpływ na zachowanie dziecka czy jego zdolności do nauki w późniejszym etapie. 

Motoryka duża to priorytet w rozwoju ruchowym dziecka. Jest to pierwszy i nadrzędny etap rozwoju ruchowego, a im więcej ćwiczeń w formie ruchu będzie wykonywało dziecko, tym łatwiej przyjdzie mu wykonywanie zadań wymagających innych sprawności. Motoryka duża obejmuje wszelkie ruchy, które angażują całe ciało lub jego większą część. Dlatego staramy się dbać o zajęcia ruchowe naszych podopiecznych.